Twój kot rujnuje sprzęty? Drapaki dla kotków

Twój kot rujnuje sprzęty? Drapaki dla kotków

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Określając się na posiadanie kota, potrzebujemy mieć świadomość, że drapanie to wówczas jego własny odruch i instynktowny środek na pozbycie się martwej, niepotrzebnej tkanki. Gdy Twój kot ma chęć do drapania rozmaitych mieszkaniowych przestrzeni, takich jak drzwi i także sprzęty, rozwiązaniem może stanowić przystosowany do jego spraw drapak.
Niektóre modele różnią się od siebie wzorem, wielkością i praktycznością, zaś asortyment jest naprawdę duży. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są ogólne reguły dobierania tego rodzaju dodatków także w jaki sposób dokonać odpowiedniego wyboru.

Przede wszystkim równomierność.

Pupil skrobiąc pazurki zużywa do tego ogromną część swojej siły, oraz cielsko wygina w wielki łuk. Takie podejście powoduje, iż drapak dla kota musi być przede wszystkim trwały, tak żeby nie zagroził swemu kotu. Świetnym rozwiązaniem są np. elementy przypięte do ściany, jakie znoszą znaczny wpływ i dodatkowo tworzą wspaniałą opcję, nawet dla dużych pupilów. Selekcjonując drapak sprawdź, czy jest podtrzymany na bezpiecznej podporze i także czy strona dolna odpowiednio lgnie do ziemi.
Dokonując wyboru przyjmij pod rozwagę wymagania producenta, co do tego, dla jakiej masy kotka kierowany jest konkretny przedmiot. Im cięższy jest nasz kot, tymże silniejszy ciężar wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota powinien być doprawdy dobry.

Dostosowana wysokość

Obojętnie od tego, albo kupujesz drapak w markecie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl żeby przystosować jego wymiary do gabarytów Twojego kotka. Wielkość winna być zaadaptowana do wielkości zwierzaka, właśnie by mógł on wyprostować łapki i wyciągnąć cielsko. Koty rasy dużej wymagają dodatkowych, wielkich wyposażeń, które spełnią ich potrzeby. Koci junior zadowoli się typowym artykułem; możemy też kupić drapak, jaki będzie rósł razem z nim.

Marka oraz wykorzystane materiały

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być skonstruowany z znakomitej jakości produktów. Świetnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który świetnie znosi styk z kocimi pazurami. Taki zbiór pokrycia zrobi, iż na przedmiocie nie będą się nagromadzać kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku widocznych jest sporo różnych rodzajów drapaków w rozmaitej postaci. Te najprostsze to deska przewiązana dodatkowym sznurkiem, niebywale luksusowe wykonane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Są jeszcze drapaki, zrobione tak, aby pełnić jednocześnie
rolę legowiska oraz które obite są silną, lecz lekką gąbką.
ten sklep oferuje wysokiej jakości kocie drapaki https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota potrafi być także piękny, jak i także praktyczny. Taki przedmiot może być dekoracją wnętrza oraz wyjątkowym placem rozrywek dla naszego kota. Ogromnie powiększone są tzw. kocie baszty, które pozwalają zadbać o pazurki, ale są także łóżkiem oraz środowiskiem do zabaw. Takie podejście świetnie sprawdzi się, jeśli posiadasz parę kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki symultanicznie, oraz nawet stosować drapak do wspólnych igraszek.
Duży asortyment rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, że każdy właściciel kotów znajdzie w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i także stworzy radość kota.