Niesłychanie modne zabawki dla kota

Niesłychanie modne zabawki dla kota

Drapak dla kota – dlaczego jest konieczny?

Zapewne każdy przynajmniej raz spotkał kota, który wysuniętymi łapami drapie pewien przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany mebel, oraz choćby dywan. Mówimy potem często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z codziennych czynności, którą musi wykonywać każdy młody kot. I nie chodzi tutaj wyjątkowo o zaostrzenie pazurów, ponieważ szpony każdy pupil ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kot oznacza własne terytorium. Pozostawia też ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w celu poinformowania, iż to jego teren. Gdy kot w ogóle nie zajmuje się drapaniem, stanowi to dla nas sygnał, że coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu umożliwi uratować przed uszkodzeniem nasze fotele.
oferta na zabawki dla kota w sklepie zoologicznym https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka dają naszym pupilkom komfort, są niezwykle konieczne szczególnie kotom będącym nieustannie w domu.

Drapak dla kota służy jeszcze do gimnastyki. Kotek rozpręża mięśnie, zaś na wyjątkowo rozszerzonych drapakach ma szansę do niezwykle skomplikowanych rozrywek. Korzystnie jest jak najszybciej przyzwyczaić kociaka do drapaka, żeby zabezpieczyć przed podrapaniem stołki albo sofę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zawsze pupile rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie przebywają gospodarze, a ofiarą może paść sofa w salonie. Kotki uwielbiają też znaczyć swoje terytorium koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać dowolne obce stworzenie, na przykład innego kotka.

Najlepiej położyć drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najwspanialsze, ustawione w niewłaściwym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kota kupić?
W sprzedaży są dostępne różne rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niepodatny na uszkodzenia i może służyć kotom jak praktyczne miejsce do drzemki. Jest to zatem najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są ponadto drapaki dla kotów w formie drewnianego słupka, postawionego na podkładce prosto lub pochyło, oplecionego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, gdy są niesłychanie rozszerzone, ekskluzywne, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na ziemi albo być przytwierdzony do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak powinien być dobrany do wielkości kota. Zwykle drapaki dla kotów występują w kilku różnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt oraz dla hodowli, oraz ponadto drapaki waterproof, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest wysoce bogata, mają one najróżnorodniejsze wymiary, mają różnorakie funkcje oraz dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym smakiem także upodobaniami kotów. Jak kot kocha więcej spać, sprawmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeśli jest żywy oraz lubi skakać, na pewno uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.