Czym się wskazywać przy doborze żwirku dla kotka?

Czym się wskazywać przy doborze żwirku dla kotka?

Żwirek dla kota

Żwirek dla kotów to zatem potrzebne zaopatrzenie kuwety. Istnieją różne rodzaje żwirków dla kotów. Dowolny z nich przydaje się także do kuwety otwartej, jak również krytej. Żwirek dla kotka posiada taki mankament, że nie można do końca powstrzymać jego rozrzucaniu obok kuwety tudzież roznoszeniu po pomieszczeniu przez kota.
kup najlepszy żwirek silikonowy dla swojego kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotów?

Lekko jest do kuwety wsypać po prostu normalny piach. Wprawdzie na rynku są widoczne różne żwirki dla kotów, wiele korzystniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają standardowy piasek. Są konieczne dla kotów, które wielekroć idą na pole i dodatkowo lubią ryć w ziemi. Takie kotki pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Aczkolwiek taki żwirek dla kota szalenie gwałtownie zaczyna brzydko pachnieć, ponieważ niestety nie ma opcji odłączenia żwirku zabrudzonego moczem od czystego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma formę niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są mocniejsze, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po pomieszczeniu.

Wszak ten większy oraz grubszy jest niewiele użyteczny. Kiedy kotek odda mocz na taki żwirek, tworzy się grudka, którą można lekko wyrzucić z kuwety bez konieczności zamiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe bądź aromatyczne. Dobór zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, odpowiednie żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotka silikonowe wstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można usuwać odchody na bieżąco, a wszystek żwirek podmieniać co prawie 3 tygodnie. Ów żwirek dla kotów jest niezwykle ekonomiczny.

Jeśli go używamy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym miejscu, aby woda z moczu swobodnie wyparowała. Wielce renomowane żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy również drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wydalać go do ubikacji. Taki żwirek dobrze zobojętnia aromaty i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego właściwością jest więc to, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozprasza się po pomieszczeniu. Na rynku widoczne są żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie trzeba sprzątać po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są dostępne profesjonalne absorbery zapachu i neutralizatory, jakie wolno dodawać w ścisłej porcji do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż posiadają nadto zalety odkażające.