Akcesoria dla małego psa – czy warto kupić legowisko dla szczeniaka?

Akcesoria dla małego psa – czy warto kupić legowisko dla szczeniaka?

Sportowe szelki dla psa

Z czworonogiem możemy ćwiczyć przeróżne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze bądź hulajnodze. Nie potrzebuje to zatem być od razu zawodowy sport, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z psiakiem rekreacyjnie. Do tego wskazane będą specjalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla czworonoga mają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, również krajowy producent Sali. Fachowe, sportowe szelki dla czworonoga skonstruowane są tak, aby zagwarantować czworonogowi komfort podczas treningu.
Do mniej wyczerpujących sportów wolno wykorzystywać szelek dla psiaka zaprzęgowych, ale rozważniej jest używać dodatkowe szelki dedykowane do biegania z psiakiem albo przejażdżki na rowerze.
sprawdź dobre legowisko w sklepie zoologicznym https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer wytwarza oprócz specjalistycznych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorakich sportów biegowych. Są to wówczas szelki bezbłędnie dopasowane do sylwetki psiaka, zapewniają ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie zsuwają się w czasie biegu oraz nie powodują obtarć. Szelki dla pieska Line mogą być przydatne jeszcze na co dzień, zwłaszcza do wyczerpujących spacerów. Są to wówczas szelki nadające się doskonale do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla czworonoga to wówczas sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi więc to złączenie tradycyjnych szelek rodzaju guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla czworonoga też doskonale sprawdzają się w dogtrekkingu, aczkolwiek można trenować w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można nadzwyczaj dobrze dobrać do wymiarów psa, mają dwa elementy regulacji. Szelki ustawiają proporcjonalnie siłę, z jaką psiak szarpie, zezwalając mu na wygodną i także wydajną pracę i prostotę manewrów. Szelki dla psa Speed są komfortowe oraz przyjemne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, przydaje się do przypinania psa na spacer, inne do przypinania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze lub długiej podróży.

Marka Sali produkuje także specyficzne szelki dla czworonoga „norweskie”, które dodatkowo sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z pieskiem. Przeznaczone są dla psów, które zbyt mocno nie ciągną i także świetnie postępują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psiaka sportowe to wówczas również Front Range firmy RUFFWEAR. Są to wówczas również uniwersalne szelki, można zakładać je czworonogowi na regularne spacery, zaś jeszcze wykorzystywać przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są lekkie w regulacji i dodatkowo miękkie, ich korzyścią jest jednocześnie ekspresowe i dodatkowo łatwe zakładanie oraz ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co wzmacnia bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jak chcemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, potrzebujemy kupić dla niego odpowiednie, bezpieczne i także dopasowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psa.